1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple kayıp aygıtları bulan uygulamalarını birleştiriyor

Apple kayıp aygıtları bulan uygulamalarını birleştiriyor
0
Kod ismi “Green Torch” olan yeni bir uygulamanın ortaya çıkmasıyla birlikte Apple’ın planları da kısmen muhakkak oldu. Find My iPhone ve Find My Friends uygulamalarını birleştirmek üzerinde çalışan Apple, aygıtların internetsiz de izlenebilmesini sağlayacak. Yeni uygulama iOS ve macOS üzerinde kullanılabilir olacak. Apple mühendisleri bilgiye nazaran uygulamayı bir müddettir test ediyor. 
Find Network, ya da Ağ Bul ismiyle eklenen yeni özellik, aygıtları internet teması olmadan da takip edebilmeyi sağlıyor. Bunun dışında yeni uygulama, şahısları de aygıtlarından yola çıkarak (örneğin AirPods) takip edebiliyor. Uygulamanın şimdiki versiyonunda da bulunan kayıp aygıtları “Kayıp Modu” içine alarak ses çıkarmalarını sağlamak da yeni uygulamada yer alıyor.
Yazılım olarak gelişmeler bunlar olurken Apple yeni bir donanım üzerinde de çalışmaya başladı. Kullanıcıların istedikleri her şeyin pozisyonunu takip edebilmelerini sağlayacak bir çeşit takip etiketi, “B3898” ismiyle firmada görünüyor. Kullanıcılar, bu etiket telefondan fazla uzaklaştığında bildirim alacak ve etiket içerisinde irtibat bilgileri yer alacak. Bu irtibat bilgileri bir iPhone ile okunabilecek ve kayıp eşyanız ya da evcil hayvanınız size ulaştırılabilecek. Okuma süreci yapıldığında ise aygıtın sahibine anında bir bildirim gidecek.
Şuan için Apple’ın bu yazılımları ve donanımları ne vakit sunacağı aşikâr değil. Beklenen durum ise iOS 13 tanıtımı sırasında, yani bu Sonbahar ortasına gerçek yeni iPhone ve çok daha ziyadesiyle karşılaşacağımız halinde. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir