1. Anasayfa
 2. Pazarlama

10 pazarlamacı 2019’da pazarlama konusundaki tahminlerini paylaşıyor

10 pazarlamacı 2019’da pazarlama konusundaki tahminlerini paylaşıyor
0

Dijital pazarlamada bazı önde gelen etkileyiciler ve liderlere ClickZ ulaştı ve pazarlama dair bakış açılarını istedi. 2019’da pazarlama konusundaki en üst tahminlerinin neler olduğu soruldu? Sektördeki mevcut eğilimler ve zorluklar hakkında bilgiler istendi. Yılın geri kalanını dört gözle bekliyorlar mı, ne olacağını umuyorlar?

Yapay zekanın pazarlama, sesli arama, içerik pazarlaması ve satış ile pazarlamanın uyumlaştırılmasındaki rolüyle ilgili görüşler de dahil olmak üzere gelecek yıl pazarlama konusundaki görüş ve tahminlerini paylaştılar.

10 pazarlamacı 2019'da pazarlama konusundaki en üst tahminlerini paylaşıyor

2019’da pazarlama için 10 öngörü

1. Hedef kitle ve müşteri anlayışını derinleştirmek

“Pazarlamada rekabetçi olmanın tek uzun vadeli yolu, izleyicileriniz ve müşterileriniz hakkındaki anlayışınızı derinleştirmeye devam etmektir.

Niteliksel kullanıcı araştırması, anketler, web kullanıcısı oturum kaydı, bölünmüş test ve analitik dahil olmak üzere bunu yapmak için çok çeşitli taktikler bulunmaktadır.

Yapay zekanın (AI) pazarlamada ön plana çıkmasının nedenlerinden biri, müşterileriniz hakkında topladığınız veri dağından daha ince desenler çıkarmasıdır.

İşlerinizde daha fazlasını hedefleyin, ancak en iyi şirketlerin, çevrimiçi kullanıcılarının ihtiyaç ve isteklerine durmaksızın odaklanmak için tüm yaklaşımları birleştirdiklerini asla unutmayın. ”

– Tim Ash, SiteTuners’in CEO’su, uluslararası açılış konuşmacısı

2. Müşteri deneyimi, en iyisini diğerlerinden ayırmaya devam edecek

“Müşteri deneyimi, markalar arasındaki en önemli farklılıklardan biri olacak. Müşteri Deneyimi E-posta Pazarlamasının üç ayağını aramaya başlayacak: yardımseverlik, kişiselleştirme ve müşteri odaklılık.

Bu üç sütunu kullanarak, pazarlamacılar daha değerli ve tüketiciye çekici e-postalar sunacaklar, çünkü tüketicinin tam kalbinde olacaklar. ”

– Kath Pay, Bütünsel E-posta Pazarlama, Kurucu ve CEO

3. Güven ve şeffaflığa daha fazla odaklanmak

“Güven esastır, insanlar güvendikleri insanlardan satın alır.

Facebook gizlilik uygulamalarında olan hacklenme sebebiyle mahkemeler devam etme ve Google+ nın veri sızdırması nedeniyle de kapatılmasına karar verildi.

İşletmelerin şeffaflığı artırması ve bu yönde hükümetin harekete geçmesi çağrısı gün geçtikçe büyüyor. ABD Ticaret Bakanlığı bu konuya bakmaya başladı bile.

E-postada, tüketiciler kişiselleştirilmiş ilgili deneyimler aramaktadır. E-posta bağımlılığı tüketici raporumuzda, tüketicilerin% 35’i önceki satın alımlarına dayanan hoş geldiniz teklifleri ve ürünleri buldu.

Ancak tüketicilerin verilerini mutlu bir şekilde paylaşabilmeleri için arzu ettikleri pazarlama deneyimlerini mümkün kılan veriler için daha fazla güven ve şeffaflık gerekiyor. ”

– Tim Watson, E-posta Pazarlama Danışmanı, Zettasphere

4. E-posta pazarlamacıları, içeriği otomatikleştirmek, kişiselleştirmek ve oluşturmak için yapay zekanın gücünü kullanacak

“Yapay Zeka yavaş yavaş sohbetlerde ve dinamik web siteleri şeklinde farklı pazarlama kanallarının bir parçası oluyor.

E-posta pazarlaması, akıllı e-posta otomasyon iş akışları, konu satırında kişiselleştirme ve AI kullanarak e-posta kopyası gibi yenilikleri 2019 yılında yakalayacaktır.

E-postalardaki yapay zeka, e-posta pazarlamacılarını karmaya dahil etmeden e-posta kampanyalarını tek başına ele almak için yeterince güçlü olmasa da, kesinlikle bir e-posta pazarlamacısının iş yükünü azaltır.

Görülmesi gereken, e-posta pazarlamacılarının gelecekte yapay zekanın gücünü nasıl kullanacaklarıdır. ”

– Kevin George, Email Monks’te Pazarlama ve Marka Başkanı

5. Markalar kullanıcılarla içerik oluşturacak

“Blog, nasıl yapılır videoları, infografikler… Hepsi iyi, ama şimdi masa başında olma zamanı.

Alıcılar, reklamları saptırmaya; gerçek ve orijinal olana yönlendirmeye devam eder.

Medya tüketicileri de iyi bir hikaye sevmeye devam ediyor ve her zaman devam edecek. Bu fikirleri bir araya getirin ve müşterileri onlarla pazarlamaya davet etmek için markaların ortaya çıkardığı büyük fikirlere dikkat edin.

Alabileceğim en yakın şey “kullanıcı tarafından oluşturulan içerik” olur.

Ancak, daha ileriye gideceğimizi göreceğimiz şeyin hevesli müşterilerle birlikte oluşturulan gerçekten ilginç içerik formları olduğuna inanıyorum.

2019 ve sonrasında altın bir yaklaşım oluşturma ortamıdır. ”

– Barry Feldman, Genel Müdür Feldman Creative 

6. Hassas pazarlama daha yaygın hale gelecektir

“Hassas pazarlama, 2019’da giderek daha fazla duyacağınız bir kavramdır.

Hassas pazarlama nedir? Pazarlamacıların davranışlarına, arzularına ve önceki satın almalarına göre potansiyel müşterileri aşırı hedefleme yeteneğidir.

Pazarlama otomasyonu kullanıyorsanız, bir çeşit hassas pazarlama yöntemi kullanıyorsunuzdur. Ancak gerçek hassas pazarlama bundan daha da derinleşiyor.

Tam kapsamlı bir pazarlama kampanyası, önceki satın alımlar hakkındaki bilgileri, bireyleri hedefleyen reklamları zorlamak için kullanır ve daha sonra reklam bazında bir yatırım getirisi hesaplamanıza olanak tanır.

Hassas pazarlamaya dikkat edin, bugün sizin için yeni bir şey olabilir, ancak yarın bunun hakkında konuşup düzenli olarak kullanacaksınız. ”

– Jamie Turner, yazar, konuşmacı ve 60SecondMarketer.com CEO’su  

7. Satış ve pazarlama ekipleri arasındaki çizgi bulanıklaşmaya devam edecek

“2019’da, satış ve pazarlama departmanları daha yakından hizalanmalı; sosyal satış / dijital satış dönüşüm hızıyla devam edecektir.

Pazarlama uzmanları, satış uzmanları ve modern satıcılar pazarlamacılar olmalıdır.

İki bölüm arasındaki çizgiyi, tamamen kaybolmazsa, bulanıklaşmaya devam eden bir yapı olarak görüyorum. Pazarlamanın geleceği olacaksa, satış ve pazarlama konusunda, ayarlamaları ve hizalamaları yapmak gerekir. ”

– Viveka von Rosen, Vengreso’da Baş Görünürlük Sorumlusu ve Kurucu Ortak

8. Ürün yönlendirmeli büyüme, güven oluşturmak için e-postalara ve PPC’ye uygun maliyetli bir alternatif olacaktır

“Ürün öncülüğünde büyüme eğilimi 2018’de yükselişe geçti ve 2019 için büyümeye devam edecek.

PPC kanallarının her zaman daha rekabetçi ve pahalı olması ve e-postaların doygun hale gelmesi gibi daha geleneksel kanalların ortaya çıkması, şüpheli alıcılarla güven oluşturmanın ve dönüştürmenin en ekonomik yoludur.

– Alex Theuma, CEO, SaaStock

9. Kuruluşlar müşterilerin inançları ve kültürel DNA’ları ile ulaşacak

“Her küçük şeyin tartışmaya yol açabileceği ve her şeyin artık daha zor olduğu bir çağda, bazı şirketler hassas durumlara girerek dikkat çekiyorlar.

REI kapılarını Kara Cuma’da kapatıp tüketicilerden #optoutside istemelerini istiyor.

Nike, Colin Kaepernick’in politika vahşeti ile mücadeledeki rolünü benimsedi.

Salesforce bile San Francisco’nun evsizlik programıyla mücadele etmek için işletme vergisinden yana kaldı.

Potansiyel müşteri tabanının bir bölümünü galvanize etmek için inançlarını ve kültürel DNA’larını kullanan daha fazla sayıda örgüt görüyoruz.

Bu hareketler bazı tüketicileri kapatırken (Kaepernick reklamına girdikten sonra Nike ekipmanını yakanlara şahit olduklarına tanık olurken), benzer düşünceli müşteriler ile şirket arasındaki akrabalık oranını artırıyorlar. Ve akrabalık büyük ölçüde azaldığında ya da önemli ölçüde arttığında, çoğu zaman sosyal medya konuşmasında tezahür eder.

Sosyal medyada ve ötesinde müşteri konuşmaları oluşturmanın bir yolu, DoubleTree Hotels ve check-in sırasında hediye edilen ücretsiz çerezleri gibi şirket operasyonlarına dayanan sürekli bir ağızdan ağıza stratejisi geliştirmek ve uygulamaktır.

Diğer yol, bir tavır almak. Her iki yaklaşımın daha fazlasını 2019 ve sonrasında göreceğiz, çünkü nispeten düşük maliyetle erişimi önemli ölçüde artırıyorlar. ”

– Jay Baer, ​​Girişimci, Pazarlamacı, Üye, Profesyonel Konuşan Ünlüler 

10. Daha az içerik pazarlaması, teknolojiye daha fazla zaman ayırma?

“İçerik pazarlaması şu anda zirvede. Herkesin internette olduğu yerde video yaratıyor, podcast yapıyor, ve bloglar yazılıyor.

Bu yüzden, içeriğe aşırı yüklenme aşamasına yaklaşıyoruz ve şimdi daha çok insan teknolojiye daha fazla zaman harcıyor.

İşletmelerin 2019’da beklentilerini nasıl karşılayacağını görmek zor olacak.”

– Utkarsh Rai, Büyüme Pazarlamacı, Wingify 

thumbnail
Önerilen Yazı
İçerik Pazarlaması Stratejisi: Ne Zaman Kullanmalı?
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir