1. Anasayfa
 2. Teknoloji

USB bellek takılı bilgisayarlarda Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yapılamayacak

USB bellek takılı bilgisayarlarda Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi yapılamayacak
0

Windows 10’un Mayıs 2019 güncellemesi şimdi tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlamadı. Lakin şimdiden farklı bir sıkıntıyla gündeme geldi. Microsoft, USB bellek yahut SD kart takılı olan bilgisayarlarda yeni güncellemenin yüklenemeyeceği belirtiliyor.

Sürücü harfi değişiyor

Aslında ortada büyük bir sorun yok. Mayıs 2019 güncellemesi yapılırken bilgisayarınıza rastgele bir USB bellek yahut SD kart takılıysa sürücü harfinin kaydığı fark edildi. Örneğin güncellemeden evvel D: harfi ile kısaltılan USB şoförünüz güncellemeden sonra E: harfine kaymış olabiliyor. Son kullanıcılar için rastgele bir sorun oluşturmasa da kimi şirketlerin etkilenebilmesi doğal ki mümkün.

Microsoft da bu türlü bir sorunun yaşanmaması için Mayıs 2019 güncellemesini yapmadan evvel kullanıcıların bilgisayarlarına takılı olan tüm USB bellekleri ve SD kartları çıkarmalarını isteyecek. Sorun firmanın takviye sayfasında “Mayıs 2019 güncellemesi sırasında harici bir USB aygıtı yahut SD hafıza kartı takılı olan bilgisayarlarda, yanlışlı şoför atamaları gerçekleşebilir.“ formunda yer alıyor.

Microsoft’un belirttiğine nazaran bir sonraki servis güncellemesi ile bu sorun ortadan kalkacak. Fakat önümüzdeki Mayıs 2019 güncellemesi maalesef bu USB sorunu ile kullanıcılara sunulacak üzere. Ekim 2018 güncellemesindeki evrak silinme hadiselerini düşündüğümüz vakit yeni güncellemedeki kusurun daha kabul edilebilir olduğunu söyleyebiliriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir