1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Redmi’nin amiral gemisinden birinci ayrıntılar: 32 MP ön, 48 MP art kamera

Redmi’nin amiral gemisinden birinci ayrıntılar: 32 MP ön, 48 MP art kamera
0

Xiaomi’den ayrılan Redmi’nin Snapdragon 855 yonga setiyle gelecek amiral gemisi modeli üzerinde çalıştığı sürpriz değil. Gerek firma CEO’su gerekse de sızıntılar bu durumu aylardır tekrar tekrar önümüze çıkarıyor. Lakin bu sefer aygıtın teknik özellikleriyle ilgili birinci bilgelere ulaşmış olabiliriz.

Kamera tarafı iddialı

Daha öncesinde başarılı sızıntılarıyla bilinen Çinli bir kaynak yeni aygıtın özelliklerini içeren fotoğraf paylaştı. Bu fotoğrafa nazaran 6.39 inç boyutunda, 2340 x 1080 çözünürlüğünde ekran ile gelen aygıtın yongası SM8150. Varsayım edebileceğiniz üzere bu yonga kodu Snapdragon 855’e işaret ediyor. 8 GB RAM ve 128 GB depolama ise aygıtın öbür özelliklerinden.

Asıl kıymetli kısım ise kamera konfigürasyonu noktasında. Note 7 Pro’da 48 MP art, dün tanıtılan Y3’de ise 32 MP ön kamera kullanan firma görünen o ki amiral gemisi modelinde bunun bir kombinasyonunu yapmak istiyor. Aygıtın 32 MP ön kamerası ve 48 MP art kamerası mevcut. 48 MP’lik ana sensör içinde bulunduğumuz yılın tanınan modeli Sony IMX586 olabilir. Bu sensöre 8 MP ve 13 MP olmak üzere iki adet yardımcı kamera eşlik ediyor.

Her ne kadar sızıntı mantıklı gelse de kesin bir şey söylemek maalesef mümkün değil. Aygıtın birçok fotoğrafı ortaya çıkmaya başladı fakat teknik özellikleri hala gizemini koruyor. Uygun fiyat odaklı Redmi’nin amiral gemisinin fiyatını ve özelliklerini yakın vakitte resmi halde görme ihtimalimiz hayli yüksek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir