1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Dört art kamera ve Snapdragon 855’li Lenovo Z6 Pro geliyor

Dört art kamera ve Snapdragon 855’li Lenovo Z6 Pro geliyor
0
Son birkaç hafta içinde neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri bu yılın ilk amiral gemisi modellerini duyurdu. Çin teknoloji devi Lenovo’nun 2019’daki birinci amiral gemisi ise Z6 Pro olacak. Şirket geçtiğimiz günlerde aygıtın 23 Nisan‘da tanıtılacağını doğruladı. Resmi lansman öncesinde ise daima yeni ipucu görselleri yayınlanıyor. Bugün de akıllı telefonun kamera sistemi hakkında bilgi veren bir öbür teaser paylaşıldı.
Z6 Pro’nun gerisinde dörtlü kamera sistemi var. Sol üst köşede tek bir üçlü kamera modülü yer alırken çabucak altında dördüncü sensör bulunuyor. Z6 Pro’daki Hyper Video özelliğinin bir defa daha doğrulandığını görüyoruz. Art kamera sisteminin kalbinde ise 48 megapiksellik bir sensör mevcut. Telefondaki dörtlü kameraya LED flaş eşlik ediyor. Tüm sensörlerin yapay zeka (AI) özellikli olduğunu da belirtelim.

100 megapiksel çekim yapabilecek

Şirket, Z6 Pro’daki dörtlü art kameranın 100 megapiksel çekim yapacağını argüman ediyor. Akıllı telefon gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alacak. Damla çentikli ekranla gelmesi beklenen amiral gemisinin ekran-gövde oranı ise yüzde 90. Ayrıyeten ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı ile donatılacağını da belirtelim.
Cihazın bir başka değerli özelliği ise 5G bağlantısını desteklemesi olacak. En üst varyantının 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip olacağı söyleniyor. Lenovo Z6 Pro ile ilgili bildiklerimiz bu kadar. Gerisini 23 Nisan tarihinde Çin’de düzenlenecek lansman etkinliğinde daima birlikte öğreneceğiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir