1. Anasayfa
 2. Ekonomi

Musk Avustralya’yı sansür uygulamakla suçladı

Musk Avustralya’yı sansür uygulamakla suçladı
0

Ulusal basındaki haberlere nazaran, Avustralya e-Güvenlik Ofisi, X kullanıcılarının Sydney’deki kilise saldırısına ait manzaralara erişiminin global çapta süreksiz mühletle yasaklanması için federal mahkemeye başvurdu.

Hakim Geoffrey Kennett da tüm X kullanıcılarının kelam konusu imgelere erişiminin süreksiz mühletle durdurulması gerektiğine hükmetti.

Musk, X hesabından yaptığı açıklamada, Avustralya’yı sansür uygulamakla suçlayarak, Avustralya e-Güvenlik Ofisinin tüm ülkeler için sansür uygulamayı istediğine işaret etti.

Avustralya e-Güvenlik Ofisinin talebine reaksiyon gösteren Musk, kelam konusu içeriklerin Avustralya için sansürlendiğini kaydetti.

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese de hususa ait yaptığı açıklamada, kendisini hukukun üstünde gören Musk’ı “kibirli milyarder” olarak tanımladı.

Avustralya ile X ortasında, kelam konusu içeriklerin platformdan kaldırılmasına yönelik tartışmalar sürüyor.

Albanese, dün yaptığı açıklamada, 13 ve 15 Nisan’da Sydney kentinde düzenlenen taarruzlara ait manzaraları kaldırmayı reddeden X’e reaksiyon göstererek, toplumsal medyanın “sosyal sorumluluğu” bulunduğunu bildirmişti.

Sydney’in doğusundaki Westfield Bondi Junction Alışveriş Merkezi’nde 13 Nisan’da düzenlenen bıçaklı taarruzda 6 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırgan, olay yerinde kendisine müdahale eden polis memuru Amy Scott tarafından vurularak öldürülmüştü.

Kentteki Christ The Good Shepherd Kilisesi’nde 15 Nisan’da canlı yayımlanan ayinde de Piskopos Mar Mari Emmanuel gaye alınmıştı. Piskopos ve 3 kişi yaralanmış, saldırgan yakalanmıştı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir