Jaguar Land Rover Koronavirüs Sebebiyle Üretime Ara Verdi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Jaguar Land Rover Koronavirüs Sebebiyle Üretime Ara Verdi

0

Jaguar Land Rover, koronavirüsün yayılmasına karşın tüm üretimini İngiltere genelindeki tesislerinde askıya alma kararı verdi.

Firma, üretimin önümüzdeki hafta üretii durduracağını söyledi. 20 Nisan’da devam etmeyi planlasalarda, bunun değişebileceği çok açık.

Karar, şirketin “iş sürekliliğini koruma” planının bir parçasıdır.

Coventry merkezli araba üreticisi, Bromwich Kalesi, Solihull ve Halewood dahil olmak üzere İngiltere genelinde fabrikalara sahiptir.

Yurtdışı operasyonları halen devam etmektedir.

Çin’deki fabrikası Şubat ayının sonunda yeniden açıldı, “Brezilya’da yaşam normale dönmeye başladı”, Brezilya ve Hindistan’daki şirketler faaliyete geçti.

Şirket, yaptığı açıklamada, 20 Nisan’da İngiltere üretimini yeniden başlatma kararının “hızla değişen koşulların incelenmesine tabi” olduğunu söyledi.

BMW, Toyota, Honda, Nissan ve Vauxhall , İngiltere’deki tesislerini zaten kapatmış olduğu biliniyor.

Bentley ayrıca “hızlandırılmış enfeksiyon oranı” ve “tedarik zincirindeki kesintiler” ve beklenen “talepte azalma” nedeniyle Crewe’deki tesisinde üretimi dört hafta boyunca askıya aldı.

Bununla birlikte, temel iş işlevleri, video görüşmeleri yoluyla yapılacak toplantılarla devam edecektir.

Bentley Motors başkanı ve CEO’su Adrian Hallmark bunun “alınması zor bir karar” olduğunu, ancak bunların “benzeri görülmemiş zamanlar” olduğunu söyledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yorumla

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.