1. Anasayfa
 2. Teknoloji

iPhone 11 maketleri Alibaba’da satışa çıktı

iPhone 11 maketleri Alibaba’da satışa çıktı
0

Apple’ın iPhone XI ismini alacağı sav edilen yeni iPhone serisi için şimdi önümüzde 5 aylık bir süreç var fakat şimdiden kalıplar satışa çıktı. Alibaba üzerinde iPhone 11 kalıplarını bulmak mümkün.

iPhone 11 neler sunacak?

Daha evvel sızdırılan bilgilerle ve kalıp görsellerinden yola çıkarak hazırlanan maketler kılıf üreticilerinden fazla teknoloji basınının ilgisini çekiyor. Bu bakımdan daha çok teknoloji editörlerinin kalıpları satın aldığı tabir ediliyor.

Alibaba üzerinde satılan maketlerin gerçeğe en yakın ölçülerde olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte kıymetli bir detay var çünkü hali hazırda 5.8 inç olan iPhone XS modelinin devamı olacak iPhone 11 modeli 6.1 inçlik ekran taşıyor.

Uzmanlar katiyen bir ekran boyutu değişikliği beklemiyor lakin üçlü kamera kombinasyonu nedeniyle maketlerin iPhone Xr devamına ilişkin olması pek mümkün görünmüyor. Bu durumda iPhone 11 Max-iPhone 11-iPhone Xe şeklinde bir kombinasyon da görebiliriz. Ya da iPhone XR daha farklı bir pozisyona geçiş yapabilir. Öbür taraftan ölçülerde de bir ölçü küçülme tespit edilmiş.

Şimdilik net bilgiler yok lakin ilerleyen periyotlarda bu bahisler katılık kazanacaktır. Şimdiden maketler sızdığına nazaran bir mühlet sonra çalışır hale telefonlarında sızdırılması olası olacaktır.

Diğer taraftan 3D ToF derinlik sensörüne sahip üçlü art kamera, Apple A13 Bionic yonga seti, ekranda çentik, daha gelişmiş TureDepth kamera sistemi geleceği net olarak bilinen özellikler ortasında.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir