1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Instagram’da ‘like’ peşinde koşanların sonu geldi

Instagram’da ‘like’ peşinde koşanların sonu geldi
0
 
Instagram üzerinde bilakis mühendislik çalışmaları yürüten ve bugüne kadar yayınlanmış pek çok özelliği aylar öncesinden duyuran Hong Konglu geliştirici Jane Wong, beğeni peşinde koşanların üzüleceği yeni özelliği ortaya çıkardı.

“Paylaşım yaparken ne kadar beğeni alacağınıza değil, paylaştığınız içeriğe odaklanmanızı istiyoruz” diyen Instagram, gönderilerdeki beğeni sayısını kaldırmayı planlıyor. Şimdi test edilmeye başlanmayan bu özellik, kodlarda gizlenmiş bir halde ortaya çıktı.

 

Jane Wong, kodlarda gizlenen bu özelliği faal etmeyi başardı ve ekran manzaralarını paylaştı. Gönderilerdeki beğeni sayısını sadece gönderiyi paylaşan kişi görecek. Öbür kullanıcılar ise sadece gönderiyi beğenen arkadaşlarının ismini görecek. Örneğin Instagram’ın şu anki halinde “Beğenenler Yusuf ve 500 öbür kişi” yazan metinde “Beğenenler Yusuf ve öbür kişiler” yazacak.

Instagram, beğeni sayısını kaldıracağı özelliğin testine şimdi başlamadı. Özelliği eklemekten vazgeçmediği takdirde önümüzdeki aylarda uygulamanın beta versiyonunda testlerin başlamasını ve  birkaç ay sonra herkesin kullanıma sunulmasını bekliyoruz.

DM kutusuna sticker özelliği geliyor

WhatsApp’taki sticker özelliği Instagram’a geliyor. Instagram’ın kısıtlı bir kitlede test etmeye başladığı yeni özelliğe nazaran DM’de yazışırken karşı tarafa sticker gönderebileceksiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir