1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Epic Games işvereni: Çin devletine bilgi sızdırmıyoruz

Epic Games işvereni: Çin devletine bilgi sızdırmıyoruz
0

Çinli teknoloji devlerinin küresel pazarda büyük bir hakimiyet kazanmasının yanı sıra sayısız Batılı firmaya yatırım yaparak ortak olması da tasaları arttırıyor. Çünkü Çinli teknoloji devlerinin Çin hükümeti ile direkt yahut dolaylı olarak kesinlikle bir alakasının olduğu biliniyor.

Endişeler bitmiyor

Global pazarda adeta ahtapot üzere her firmada yatırım olan bir dev var ki o da Tencent. Oyun firmalarının birçoklarında yatırımı olan Tencent’in taşınabilir uygulama stüdyolarında da değerli yatırımı bulunuyor. Haliyle Çin hükümetine data sızdırma olayları sık sık gündeme geliyor.

Tencent’in ortak olduğu oyun devlerinden birisi Epic Games. Epic Games Store son devirde özel oyun mutabakatları ile ses getirmişti fakat kullanıcıların data sızıntısına dair tenkitleri giderek artıyor. Birtakım kullanıcılar mağaza hesaplarının internete sızdırıldığını tez ederken kimileri da Tencent’in kullanıcı datalarına erişerek Çin hükümetine gönderdiğini argüman ediyor.

Epic Games işvereni Tim Sweeney bu savlar üzerine Twitter hesabından bir açıklama yapma muhtaçlığı hissetti. Ünlü işveren yaptığı açıklamada Epic Games’in yalnızca sahip olduğu küresel iştirakleri ile bilgi paylaşımı yaptığını ve Tencent’in mutlaka bir erişiminin olmadığını vurguladı.

Ayrıca Epic Games’in rastgele bir siber atağa uğramadığını söz eden Sweeney son periyotta internete sızdırılan email ve parola bilgilerinin mağazaya girişte de denendiğini ve kimi hesaplara bu formda erişildiğini lisana getiriyor.

Sweeney’in açıklamaları kullanıcıları ne derece tatmin edecek bilinmiyor lakin firmanın Çin gölgesi altında faaliyetlerine devam etmesi tenkitlerin de devam etmesine neden olacaktır.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir