1. Anasayfa
 2. Teknoloji

EOS ailesinin en küçük DSLR makinesi duyuruldu

EOS ailesinin en küçük DSLR makinesi duyuruldu
0

Aynasız fotoğraf makinelerinin ilgi gördüğü günümüzde DSLR tarafı da unutulmuyor. Canon tanınan EOS serisine en küçük ve en hafif DSLR üyesini ekledi. Canon EOS Rebel SL3 modeli odaklama tarafında dikkat çekiyor.

Canon EOS Rebel SL3 özellikleri ve fiyatı

Canon EOS Rebel SL3 modeli firmanın 24.1MP çözünürlüğünde APS-C sensörünü kullanıyor. Boyutları nedeniyle sensör 1.6 kat kırpılmış ve Micro Four Thirds sensörlerden daha küçük hale gelmiş. Bununla birlikte sensör tabanlı gövde içi dengeleme yer almıyor ve dijital dengeleme ile yetiniliyor.

DIGIC 8 imaj işlemcisinden gücünü alan model 9 noktadan otomatik odaklama yapan optik bir sistem barındırıyor ve hassas nesne seçimi sağlıyor. Yeniden seride birinci olarak direkt sensöre entegre Dual Pixel otomatik odaklama bulunuyor. Taşınabilir dünyadan hatırlayacağımız bu özellik çift sensörden aldığı datalarla odaklama yapıyor ve Full HD görüntülerde uygulayabiliyor.

Rebel serisinde birinci 4K görüntü kaydı yapabilen makine bununla birlikte Dual Pixel odaklamayı Full HD çözünürlüğe kadar sunabiliyor. Bunun yerine kontrast odaklı odaklama kullanılabiliyor. Sensör 5fps suratında daima çekim yapabilirken ISO aralığı ise 25600 hududunda ve 51200 düzeyine kadar genişletilebiliyor.

3 inçlik dönebilen dokunmatik dönebilen ekran kullanıcıya kolaylık sağlarken deri rengini güzel hale getirme ve bulanıklaştırma üzere efektler de uygulanabiliyor. Makine tek şarj ile 1600 fotoğraf yahut 350 live view manzara kaydı yapılabiliyor.

Canon EOS Rebel SL3 modeli gövde olarak 600$ fiyat etiketine sahip. EF-S 18-55 mm f/4-5.6 IS lens ile birlikte 750$ düzeyinde. Satışlar ay sonunda başlayacak.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir