1. Anasayfa
 2. Diğer

En Çok Satan Kitaplar – Muhteşem 10 Roman Kitabı – 2018

En Çok Satan Kitaplar – Muhteşem 10 Roman Kitabı – 2018
En çok satan kitaplar
0

En çok satan kitaplar hakkında bilgiler vermenin zamanı geldi. Okuma kitapları sürekli yenileniyor ve okuyucularıyla buluşuyor. En çok okunan kitaplar için sezginkoyun olarak sizlere bir liste derliyorum.

José Mauro De Vasconcelos, Şeker Portakalı Kitabı

José Mauro De Vasconcelos Kitapları, Şeker Portakalı Kitabı
José Mauro De Vasconcelos Kitapları, Şeker Portakalı Kitabı

En çok satan kitaplar arasında çoğu zaman başı çeken kitap Şeker Portakalı‘dır. Hala okumadıysanız geç kaldınız demektir. Bir an önce kitabı edinip okumalısınız. Şeker Portakalı kitabını okuduğunuzda, sonuna yaklaşırken hem gülüp hem ağlama ihtimalimiz oldukça yüksek.

Kitapta, yaşamış olduğunuz hayatı görmeniz muhtemeldir. Çünkü hepimizin davranışları vardır, anlaşılmayışlarımız. Bunları kitaptaki karakterde görebileceksiniz ki en çok satan kitaplar unvanını almak kolay değil.

Şeker Portakalı kitabı, sizi özdeşleştirecek, kitaptaki hislerle hisleriniz bir olacak. Yazarın kullanmış olduğu anlatıp üslubu size çok iyi gelecektir. Kitabı okurken her an çocukluğunuza da gidebilirsiniz. Kitabın karakteri olan “Zeze” küçük bir çocuk ve büyük acılar yaşamakta. Onun bu acısına ortak olacaksınız.

Biraz yaramaz olsa da, yaşadıkları yaşına göre büyük gibi.. Kitabın ilk olarak 1983 yılında basıma alındı. Çeviriyi Aydın Emeç yaptı. Şeker Portakalı Kitabı kaç sayfa diyecek olursanız 186 sayfa olup, bu eseri okumanızı tavsiye ederiz.

Bu kitabı satın almak için: BKMDR

Şermin Yaşar – Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu Kitabı

Şermin Yaşar Kitapları - Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu Kitabı
Şermin Yaşar Kitapları – Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu Kitabı

En çok satan kitaplar arasına Şermin Yaşar ‘ın Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu kitabı da bulunmaktadır. Bu kitap da bu dünyadan göçüp giden, vefat etmiş bir eşin ardında kalan kişinin acısını acısını, yaşamış olduğu hisleri en derinde hissediyorsunuz. Anadolu’nun ünlenmiş o sıcacık ortamını kitap size aktarıyor ve çok hoş cümleleri olan bir kitap. Şermin Yaşar’ı tanıdıkça onunla çay içmek, hatta sarılmak bile isteyeceksiniz.

Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu kitabı umudunuzu yeşertecek. Bazen ağlayacak, bazen güleceksiniz. Bazen de öykülerde kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Öykülerdeki dertleri görünce kendi dertlerinizi unutacaksınız ki en çok satan kitaplar unvanını almak kolay değil. Yaşamın tek bir alanı değil de, farklı farklı noktalarına değinmektedir.

Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu kitabı 18 hikayeden oluşmaktadır. Kitap Eylül ayının 2018’inde basıldı. Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu kaç sayfa diyecek olursanız, 168 sayfadan oluşmaktadır. Bu kitapta samimiyetin ne olduğunu, sıcaklığın ne olduğu anlayacaksınız.

Bu kitabı satın almak için: BKM , DR

İclal Aydın – Üç Kız Kardeş Kitabı

İclal Aydın Kitapları - Üç Kız Kardeş Kitabı
İclal Aydın Kitapları – Üç Kız Kardeş Kitabı

En çok okunan kitaplar arasında İclal Aydın üç kız kardeş kitabı da bulunmaktadır. Üç kız kardeş kitabını okurken bir okuma kitabı değil de bir sinema izlermişçesine okuyacaksınız. Bazen kitap sizi gülüşlere götürecek, bazen ise gözyaşlarına.

Üç kız kardeş kitabı hikayesini en derininizde hissedecek ve kendinizi bu kızlarda bulacaksınız. Üç kız kardeşin isimleri Türkan, Derya ve Dönüş. Kitapta geçen mekanlar Ayvalık ve Cunda olduğundan okurken anında kendinizi orada buluyorsunuz.

Şimdi postmodern toplum yapısında herkes bireysellik üzerine gittiğinden iç kız kardeş kitabındaki o hisleri özlüyorsunuz. Kitabı bitirseniz bile uzun süre hissedeceksiniz yoğunluğu. Bundan dolayı İclal Aydın kitapları en çok okunan kitaplar arasına girmeye hak kazanıyor. Kardeşiniz olmasa bile üç kız kardeş kitabı size kardeşlik duygusunu yaşatacak.

Üç kız kardeş kitabını satın almak için: BKM, DR

Mark Manson – Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı

Mark Manson - Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı
Mark Manson – Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı

En çok okunan kitaplar arasında Mark Manson Kitaplarından Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı yer almaktadır. Kitapta anlatılan içerikle kitabın başlığı arasındaki ifadeleri tam otutturmalısınız. Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabı size hiçbirşeyi kafaya takmayın değil, sizi yoracak, önemi olmayan sorunları dert etmemeniz gerektiğini öğütlemektedir.

Bu okuma kitabı, bugüne kadar okumuş olduğunuz kişisel gelişim kitapları gibi sizi güzelliğe, mutluluğa götürmek için çabalamaktadır. Aslında dert etmememiz gereken birçok şey olduğunu bize anlatıyor.

Hayatta sadece iyi değil aynı zamanda kötü kavramı da olduğunu ve bu kavramı kabullenmemiz gerektiğini söylemektedir. Mark Manson aslında blog yazarı. yurt dışında milyonlar tarafından takip edilmekte. Blogda yazdıklarının derlenmiş hali olarak düşünebiliriz bu kitabı.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabından faydalanmak için öncelikle kendinize şu soruyu sormanız gerekmektedir. “Ben kendimi geliştirmeye ne kadar hazırım?” Bu soruya olumlu cevabınız var ise En çok okunan kitaplar arasında olan bu eseri okumaya başlayabilirsiniz.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabını satın almak için: BKM, DR

Sabahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna Kitabı

Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna Kitabı
Sabahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna Kitabı

En çok satan kitaplar listesinde olan Sabahattin Ali, ülkemizin yetiştirdiği sanatçılardan birisidir. Kuyucaklı Yusuf kitabı ile damağımıza tat bırakmıştır. Şimdi de Kürk Mantolu Madonna Kitabını inceleyeceğiz.

Kitabı okurken Stefan Zweig izlerine rastlamak, o hissi almak mümkün. Kürk Mantolu Madonna Kitabı Madonna delle Arpie tablosundan ilham almıştır.

En çok satan kitaplar arasına girmek kolay değildir. Sabahattin Ali Kürk Mantolu Madonna Kitabını yazarken kolu çatlak haldeydi ve bu da yetmezmiş gibi evinde değil askerdeydi. Çatlak kolunu sıcak suya soka soka acısını azaltma yollarına gitse de ne kadar fayda ederdi bilinmez.

Kitabı okurken tüyleriniz tiken tiken olursa şaşırmayın. Aşk ne kadar güzel anlatılırsa Ali’de öyle yazdı. Geç okursanız pişman olabilir, bundan dolayı bir an önce kitabı edinin ve okumaya başlayın.

Kürk Mantolu Madonna fiyatı 8.40 TL. Kürk Mantolu Madonna kaç sayfa diyecek olursanız 136 sayfadan oluşmaktadır.

Kürk Mantolu Madonna Kitabını almak istiyorsanız: BKM , DR

Ahmet Ümit – Kırlangıç Çığlığı Kitabı

Ahmet Ümit Kitapları - Kırlangıç Çığlığı Kitabı
Ahmet Ümit Kitapları – Kırlangıç Çığlığı Kitabı

En çok satan kitaplar listesinde sıra Ahmet Ümit kitaplarından Kırlangıç Çığlığı kitabı. Anlatım dili oldukça yalın, sürükleyici ve akıcıdır. Bu kitabı zamanınız varsa iki günde bitirirsiniz.

Kırlangıç Çığlığı kitabının en çok okunan kitaplar listesinde olmasının sebebi, insanların ne kadar kötü olabileceğini bize göstermesi, kendimizi, ailemizi, çocuklarımızı daha da korumamız gerektiğini bize aşılamasıdır. Bu romanda bir katil mevcut ama katili tahmin edemeyeceksiniz.

Kırlangıç Çığlığı kitabının konusu ise çocuk tacizleri ve bununla birlikte işlenen bazı cinayetler. Maalesef kabul etsek de etmesek de bu durumlar toplumumuzun kanayan yarası olmakta.

Kitap başladığınızda sizi ilk sayfalardan itibaren hem merak duygusunu oluşturuyor hem de sürükleyiciyi veriyor. Sayfaları hızlı hızlı geçmek istiyorsunuz. Vakit kaybetmeden kitabı edinin ve başlayın.

Kırlangıç Çığlığı kitabının fiyatı 19TL ve Kırlangıç Çığlığı kitabı kaç sayfa diyecek olursanız 400 sayfadan oluşmaktadır.

Kırlangıç Çığlığı kitabı satın almak istiyorsanız: BKM , DR

Stefan Zweig – Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı

Stefan Zweig - Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı
Stefan Zweig Kitapları – Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı

Yeni çıkan kitaplar listesinde Stefan Zweig Kitapları – Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı hakkında bilgiler vereceğiz.

Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı oldukça akıcı bir üsluba sahip ve kolay anlaşılır bir anlatım dilinde yazılmıştır. Hak, Hukuk ve adalet gibi kavramların özünü oluşturan bu eserde 3 hikaye bulunmaktadır. Bu bölümlerden iki tanesi eski ahitten diğeri ise hintlilerden alınmıştır.

Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabının üçüncü bölümünde Ölümsüz Kardeşin Gözlerinde bölümü mevcuttur. Burada Virata’nın vicdanıyla olan yaşamını anlatıyor.

Son zamanlarda yeni çıkan kitaplar arasında olan Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı sizin yüreğinizi okşayacak ve hoş bir dokunuş sunacak.

Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı fiyatı 5.60 TL ve Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabı kaç sayfa diye soracak olursanız 80 sayfadan oluşmaktadır.

Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor Kitabını satın almak için: BKM , DR

A. Ali Ural – Posta Kutusundaki Mızıka Kitabı

A. Ali Ural Kitapları - Posta Kutusundaki Mızıka Kitabı
A. Ali Ural Kitapları – Posta Kutusundaki Mızıka Kitabı

En çok satan kitaplar listesinde A. Ali Ural kitaplarından Posta Kutusundaki Mızıka Kitabını inceleyeceğiz.

Öncelikle aşk ya da dostluk gibi duygulara inancınız kalmamış ise bu kitap hiç olmazsa o duyguları size hissettirecek.

Posta Kutusundaki Mızıka Kitabında bazı bölümler çok çarpıcı olduğu gibi, bazı bölümleri de oldukça sıradan görebilirsiniz. Tabii ki bu göreceli bir durum.

Bu kitabın en çok satan kitaplar listesinde olmasının bir sebebi var. Bu da, sanki bir derdiniz varmış ve yazar bunu önceden farketmiş, size öğütler, nasihatlar veriyormuş gibi.. Sizi anlayabiliyor. Yazarla aranızda bir bağ kuruyorsunuz ki en çok satan kitaplar unvanını kazanmak kolay değil.

Elinize bir kalem alın çünkü altını çizebileceğiniz çok cümle olacak. Tekrar tekrar dönüp okumak isteyeceksiniz o sözleri.

Posta Kutusundaki Mızıka Kitabının fiyatı 18TL ve Posta Kutusundaki Mızıka Kitabı kaç sayfa diye soracak olursanız bu eser 166 sayfadan oluşmaktadır.

Posta Kutusundaki Mızıka Kitabını satın almak isterseniz: BKM , DR

Khaled Hosseini – Uçurtma Avcısı Kitabı

Khaled Hosseini Kitapları - Uçurtma Avcısı Kitabı
Khaled Hosseini Kitapları – Uçurtma Avcısı Kitabı

En çok satan kitaplar listesinde sıra Khaled Hosseini Kitapları – Uçurtma Avcısı Kitabına geldi.

Her okuduğunuz kitap da gözleriniz dolmaz ama bu kitap da dolacak. Bu kitap insanın ruhuna işlediğinden en çok okunan kitaplar unvanını alıyor. Kitap da oğula verilecek güzel öğütler bulunmaktadır ki okurken göreceksiniz.

Afganistan’da yaşayan insanların gerçeklerini; ki bu gerçeklikler siyasi, sosyal, dini gerçekleri özüne kadar hissettiren bir roman. Her yazar bu duyları veremez ama Khaled Hosseini bu duyguları Uçurtma Avcısı Kitabında hissettirmesini biliyor.

Uçurtma Avcısı Kitabını okuduğunuzda bunun etkisinden hemen çıkmanız neredeyse imkansız. 2 küçük arkadaşın öyküsünü uzun süre aklınızda tutacaksınız.

Uçurtma Avcısı Kitabında anlatılan normal bir dostluk değil ki bunu anlayacaksınız. Bir insanın diğer bir insanı ne kadar sevebileceğini, nasıl fedakarlıklar yapacağının öyküsü okuyacaksınız. Bunun yanında, bencilce davranışlar sonucunda nasıl bedeller ödeneceğinin öyküsü.

Uçurtma Avcısı Kitabı fiyatı 24 TL ve Uçurtma Avcısı Kitabı kaç sayfa diye soracak olursanız 375 sayfalık bir eser.

Uçurtma Avcısı Kitabını satın almak istiyorsanız: BKM , DR

Sabahattin Ali – Kuyucaklı Yusuf Kitabı

Sabahattin Ali Kitapları- Kuyucaklı Yusuf Kitabı
Sabahattin Ali Kitapları – Kuyucaklı Yusuf Kitabı

En çok satan kitaplar listesinde sıra Sabahattin Ali Kitaplarından Kuyucaklı Yusuf Kitabında.

Sabahattin Ali‘nin yazdığı ilk kitap olma özelliği taşıyan bu kitap, fakir bir çocuğu konu edinmektedir. Eşkıyalar anne ve babasının canına kıyınca çocuk ortada kalır ve kaymakam da Yusuf’u evlat edinir. Bu muazzam eserin en önemli kısmı ise dramı da aşkı da tarihi de çok iyi bir kıvamda vermesidir.

Anlatım dili oldukça akıcı ve anlattığı dönemi anında yakalıyorsunuz. En çok satan kitaplar unvanını almak başka türlü de olmuyor. Karakter analizleri oldukça iyi ve kendinizi kitap da bir anda bulabilirsiniz.

Kuyucaklı Yusuf Kitabı fiyatı 10TL ve Kuyucaklı Yusuf Kitabı kaç sayfa diyecek olursanız 220 sayfalık bir eserdir.

Kuyucaklı Yusuf Kitabını almak isterseniz: BKM , DR

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir