1. Anasayfa
 2. Pazarlama

Dünyada Yeni Ürünler: Örnekler ve Genel Bakış

Dünyada Yeni Ürünler: Örnekler ve Genel Bakış
Dünyada Yeni Ürünler Örnekler ve Genel Bakış
0

Gerçekten dünya üzerinde yeni olan birkaç şey var. Bu makalede, bazı ilgili kavramların yanı sıra bazı örnekler de dahil olmak üzere dünyaya yeni ürünler hakkında bilgi edineceksiniz.

Dünyada Yeni Ürünler Nelerdir?

Yeni ürünler, daha önce hiç piyasaya sürülmemiş ürünlerdir. Tamamen yenilikçi ve eski ürünlerin türevi değiller. Daha iyi bir dokunmatik ekrana sahip bir cep telefonu, örneğin önceki ürünlerin türevidir. Başka bir deyişle, bu ürünler gerçekten türünün ilk örneğidir ve tamamen yeni bir pazar oluştururlar. Dünyaya yeni ürünler genellikle bilimsel ve teknolojik yeniliklerin bir sonucudur.

Örnekler

Dünyaya yeni ürünlerin bazı tarihsel örneklerine bakalım.

 • Kişisel bilgisayarlar – Bunlar gerçekten başka bir tüketici elektronik cihazından türetilmemiş bir tüketici yeniliği idi
 • İnternet – Daha önce dünya tarihinde hiçbir zaman küresel anlamda veriler erişilebilir ve mevcut değildi. Siber alanda yaşayan tüm hizmet sağlayıcıları ve perakendecileri endüstrisini yarattı.
 • Antibiyotikler – Biyoteknoloji genellikle gerçekten yeni ürünlerden oluşan büyük bir kaynaktır ve penisilin muhtemelen hepsinin büyükbabasıdır.
 • Post-it ® notları – Post-it® notları, ürün tasarımının KISS Prensibini (basit, aptalca) takip eder ve yeniliğin bu kadar karmaşık olması gerekmediğini gösterir.

Zorluklar

Açıkçası, yeni ürünler için en büyük zorluk gerçek geliştirme sürecidir. Bu tartışmayı bilim adamları ve mühendisler için bırakacağız ve diğer pazarlama sorunlarına odaklanacağız. Harika bir ürüne sahip olmanın pazarlama sürecinin sonu değil, sadece bir başlangıç ​​olduğunu asla unutmayın. Ürünler nadiren kendilerini satarlar, en azından başlangıçta değil.

Yeni bir ürün Allah’ın insanlığa en büyük armağanı olabilir, ancak kimse bunu bilmiyorsa, ürün de işe yaramaz olabilir. Faydasına bağlı olarak, ürünün pazar potansiyeli, ürünün piyasaya sürülmesi üzerine fırlayabilir veya dikkatli ve odaklanmış pazarlama yoluyla gelişmesi biraz zaman alabilir. Ürünün kullanışlılığı yüksek veya düşük olsun, genellikle pazara yeni bir dünya ürünü tanıtmak için agresif bir pazarlama kampanyası gerekecektir. Olası pazarlama yaklaşımlarına örnek olarak ağır televizyon yayıncılığı, basın bültenleri için medya ilişkileri, gazete makaleleri ve röportajlar, Facebook ve Twitter’daki sosyal medya kampanyaları ve fuar ve perakendecilerdeki ürün tanıtımları verilebilir.

Diğer birincil zorluk, ürün satın alınmadan önce genellikle bir ihtiyaç yaratmanız gerektiğidir. Örneğin, dikkatli ve özel pazarlama yoluyla, cep telefonları, zengin ve iş sınıfı için bir yenilik veya lüksten çoğu insan için önemli olduğu düşünülen günlük bir tüketici ürününe dönüştü. Ürünün tanıtımında kullanılan aynı teknik, ürün için algılanan bir tüketici ihtiyacının belirlenmesine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Makale Özeti

Yeni ürünler, halihazırda piyasada bulunan ürünlerde iyileştirme veya türev olmayan ürünlerdir. Bu ürünler genellikle bilimsel ve teknolojik yeniliklerden doğar. Ürünler tüketiciler için yüksek düzeyde kullanılabilirliğe sahip olsa da, yine de piyasa ve tüketicileri tarafından bilinmemektedir. Bu nedenle, şirketler dünyaya yeni ürünleri piyasaya sürmek için agresif pazarlama tekniklerini takip etmelidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir