1. Anasayfa
 2. Pazarlama Haberleri

Braze, pazarlama verimliliğini ve yaratıcılığı artırmak için yeni yapay zeka özellikleri sunuyor

Braze, pazarlama verimliliğini ve yaratıcılığı artırmak için yeni yapay zeka özellikleri sunuyor
0

Müşteri etkileşimi platformu Braze, tamamı Braze tarafından sunulan Sage AI aracılığıyla desteklenen, pazarlamacıların yaratıcılığına ilham vermek ve daha kişiselleştirilmiş, özel deneyimler sunmada verimliliği artırmak için tasarlanan platformunda birçok yeni AI özelliğini tanıttı.

Parmaklarımızın ucundaki bilgi zenginliği ve yapay zeka destekli araçların ortaya çıkışıyla pazarlamacılar, yaratıcılığa hız ve hassasiyetle ilham verebilir. Braze’in en yeni yapay zeka özellikleri bu paradigma değişimini yansıtıyor; son araştırmalar, pazarlamacıların %79’unun yapay zekanın yeniliği tetikleme potansiyelinin farkında olduğunu gösteriyor. Görevleri basitleştirmek ve istek ile gerçeklik arasındaki boşluğu kapatmak için yapay zekadan yararlandıkça, müşteri etkileşimi de köklü şekillerde yeniden şekilleniyor. Braze’in Sage AI’sı, süreçleri kolaylaştırmaktan ilham verici inovasyona kadar, pazarlamacılara müşteri yolculuklarını optimize etme ve izleyicilerde derin yankı uyandıran ve müşterinin bir sonraki en iyi eylemini hızlandıran unutulmaz kanallar arası deneyimler oluşturma konusunda güç veriyor.

Braze, dönüşümleri artırmanın ve marka değerini artırmanın yanı sıra, markaların özgün bağlantılar kurmasına, güven oluşturmasına ve her etkileşimde karşılıklı değer yaratmasına yardımcı olur. Bu ortamda Braze’in Sage AI’si, özelleştirilmiş öneriler, gelişmiş kişiselleştirme, etkili içerik oluşturma ve yüksek değerli eylemleri geniş ölçekte gerçekleştirme yeteneği sunan pazarlamacılar için güvenilir bir ortaktır.

KoRo Handels GmbH CRM ekip lideri Pam Shih şunları söyledi: “Yapay zeka Ürün Önerileri özelliği, satın alma oranlarımızda 3 kat kayda değer bir artış sağlamamızda etkili oldu.

“İlk katılım oturumları sırasında Braze kataloğundan özel olarak uyarlanmış ürünleri akıllıca önererek, yalnızca yeni kullanıcı davranışlarına ilişkin paha biçilmez içgörüleri ortaya çıkarmakla kalmıyor, aynı zamanda 1.000’den fazla üründen oluşan kapsamlı kataloğumuzdan son derece kişiselleştirilmiş öneriler sunmamızı da sağlıyor.”

Braze tarafından Sage AI’ye eklenen yeni özellikler şunları içerir:

Kişiselleştirilmiş Önerilerle İlgili Deneyimleri İyileştirin ve Satın Alma Oranlarını Artırın: Genişletilmiş AI Öğe Önerileri yetenekleri, markaların daha sık öğe güncellemeleriyle ek öneri modelleri oluşturmasına olanak tanır. Bu, her bireyin tercihlerine göre uyarlanmış ürünler, hizmetler, deneyimler ve teklifler gibi kişiselleştirilmiş ürün önerilerinin sunulmasına yardımcı olur. Müşterileri kendilerine en çok hitap edecek öğelerle eşleştirmek için yapay zekadan yararlanan markalar, daha anlamlı deneyimler yaratabilir, daha güçlü bağlantılar kurabilir, marka değerini artırabilir ve daha fazla dönüşüm ve gelir artışı sağlayabilir. AI Öğe Önerileri, herhangi bir Braze kanalındaki kampanyalara sorunsuz bir şekilde entegre olur ve karmaşık kurulumlara, teknik kaynaklara veya ek entegrasyonlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Kişiselleştirilmiş Yollarla Her Temas Noktasını Kişiselleştirin ve Geliri En Üst Düzeye Çıkarın: Pazarlamacıların Braze Canvas’ta kullanabileceği yeni bir özellik olan Kişiselleştirilmiş Yollar, her müşteriyi en alakalı mesaj, metin, reklam öğesi, kanal ve teklifle kusursuz bir şekilde eşleştirerek gelişmiş kişiselleştirmeyi ölçeklendirir. Kişiselleştirilmiş Yollar, yolculuğun herhangi bir adımında her bireyin tercih etme olasılığı daha yüksek olan mesaj varyantını denemeler yapar, otomatikleştirir ve paylaşır, daha derin etkileşim sağlar ve her müşteri için daha kişisel ve yaratıcı deneyimler yaratır.

Ton Kontrolüyle Marka Değerini Güçlendirin ve Değer Kazanma Süresini İyileştirin: OpenAI GPT-4 Turbo tarafından desteklenen Ton Kontrolü üretken işlevi, pazarlamacıların AI tarafından oluşturulan kopya tonlarını doğrudan AI Metin Yazarlığı Asistanı içinden dikte etmesine olanak tanır. Bu özellik içerik oluşturmaya ilham verir, yaratıcılığı teşvik eder ve hızlı bir şekilde oluşturulup herhangi bir kanala eklenebilecek özgün müşteri deneyimleri sağlar. Markalar, test ve optimizasyonla birlikte tonları karşılaştırabilir ve yankı uyandıran mesajları hızlı bir şekilde paylaşabilir.

Tahmini Gerçek Açılma Oranı ile E-posta Metrik Güvenilirliğini Ele Alma: Tahmini Gerçek Açılma Oranı, Apple’ın Posta Gizliliği Koruması (MPP) zorluklarını ele alarak pazarlamacılara güvenilir bilgiler sunar. Braze, E-posta Kampanyası Performans analitiğinde, doğru e-posta açılma oranları için gelişmiş analitik modellemeden yararlanan, etkili içgörülere yol gösteren ve yaratıcı deneyimleri teşvik eden yeni bir ölçüm sunuyor.

Braze’in baş ürün sorumlusu Kevin Wang şunları söyledi: “Braze’in büyüsü, iş sonuçlarına yön veren alakalı ve akılda kalıcı deneyimlere güç vermek için pazarlamacıların verimliliğini ve yaratıcılığını artırma becerimizde yatıyor. Yapay zeka bu yeteneği daha da güçlendiriyor. Şimdiden pazarlamacıların, modern yapay zeka yetenekleri olmadan mümkün olamayacak bir hız ve kolaylıkla benzersiz şekilde kişiselleştirilmiş anlar ürettiğini görüyoruz.

“Braze’in bu en yeni Sage AI özellikleri, yalnızca kullanıcıların günlük yaşamlarında zamandan tasarruf etmelerine değil, aynı zamanda markaların Braze’deki gerçek zamanlı veri akışından yararlanarak daha da fazlasını elde etmelerine olanak tanıyan Ürün Önerileri ve Kişiselleştirilmiş Yollar gibi yeteneklere de odaklanıyor. anlamlı sonuçlar. Bunlar, pazarlamacıların yapay zekanın tüm potansiyelini fark etmelerine yardımcı olma yönünde büyük adımlardır.”

Önde gelen küresel markaların bu gibi konuları şahsen tartıştığını duymak ister misiniz? Dijital Pazarlama Dünya Forumu (#DMWF) Avrupa, Londra, Kuzey Amerika ve Singapur hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir