1. Anasayfa
 2. Teknoloji

ASUS’tan tablet pazarına veda

ASUS’tan tablet pazarına veda
0

Bir vakitler tanınan olan Android tablet pazarında işler pek düzgün gitmiyor. Hakimiyeti yeterliden uyguna Apple’ın iPad’lerine kaptıran pazara, bir oyuncu daha veda etmeye hazırlanıyor. Bir devir bütçe dostu sayılabilecek tabletler üretmesiyle tanınan donanım devi ASUS, artık tablet üretmeyeceğini duyurdu.

Ürettiği son tablet modeli olan ve stokları tükenen ZenPad 8’den sonra öbür model çıkarmayacak olan firma, bunun yerine ZenFone serisi telefonlara ve ROG e-spor pazarına odaklanacak. Bu kapsamda yakın bir gelecekte ROG Phone’un ikinci kuşağının ve ZenFone 6z’nin tanıtılabileceği tabir ediliyor.

Büyük ekranlı telefonların yaygınlaşmasıyla popülaritesini git gide kaybeden tablet pazarında halihazırda satılan modeller daha çok düşük donanımlı olarak fiyat odaklı pazarlara nazaran hazırlanıyor. Uygulamaların da çoklukla büyük ekranlara nazaran optimize edilmediği eserler bu kapsamda iPad’lerin çok çok gerisinde kalıyor.

Meydan Apple’a kaldı

Xiaomi üzere fiyat performans odaklı tablet üretmeye devam eden firmalar varlığını korusa da ASUS üzere marka görünürlüğü yüksek olan bir firmanın pazardan çekilmesi Apple’ın hâkim durumunu daha da güçlendirecekmiş üzere gözüküyor. Android tarafında ASUS’un yerini doldurmaya istekli firma çıkar mı bilinmez lakin Cupertino merkezli teknoloji devi, tablet pazarına hakim olmaya devam edecek üzere duruyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir