1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple CEO’su Tim Cook, teknoloji sanayisinin düzenlenmesi için davette bulundu

Apple CEO’su Tim Cook, teknoloji sanayisinin düzenlenmesi için davette bulundu
0
Çoğu şirket devlet düzenlemesinden korkma eğilimindedir. Oyun sanayisi bunun en açık örneği. Çünkü dünyanın en büyük oyun üreticilerinden Electronic Arts, gelebilecek muhtemel yasaklamalarla ilgili birçok vakit sert arbedelere girmekten çekinmeyen bir şirket. Lakin, Apple CEO’su Tim Cook‘a nazaran teknoloji dalının bir düzenlemeden geçmesi gerekiyor.

Topluma büyük ziyanlar verebilir

Adı skandallardan bir türlü kurtulmayan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg‘in akabinde, Tim Cook da topu devlet kurumlarına atma eğiliminde. Time mecmuasının etkinliğinde konuşan Cook: “Hepimiz entelektüel olarak dürüst olmalıyız ve yaptığımız şeyin işe yaramadığını itiraf etmeliyiz. Teknolojinin düzenlenmesi gerekiyor.” tabirlerini kullandı.
Konuşmaya bakılırsa, Cook öncelikle burada veri gizliliğinden bahsediyor. CEO, tüketicilerin datalarını inançta tutabilmeleri için dünya hükümetlerinin kelam konusu datalar üzerinde daha fazla denetim sahibi olmaları için adım atmaları gerektiğine işaret ediyor. Cook’a nazaran AB’nin GDPR yasası yanlışsız tarafta bir adım lakin eksiksiz bir tahlil değil. Kesimin uygun niyetini kaybettiğini ima eden Cook, kelamlarını: “Düzenleme için şiddetle savunuculuk yapıyoruz. Bu noktada öbür bir yol görmüyorum.” formunda tamamladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir