1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Airbnb’den izleyenlerde seyahat etme isteği doğuracak orjinal içerikler geliyor

Airbnb’den izleyenlerde seyahat etme isteği doğuracak orjinal içerikler geliyor
0
Reuters kaynaklarına nazaran Airbnb, orjinal TV içerikleri üretmeye başlayacak. Bu içerikler, izleyicileri seyahat etmeye teşvik edecek ve bu seyahatler de dönüp dolaşıp Airbnb kasasına girecek. 
CEO Brian Chesky’den gelen söze nazaran proje şirketin idare kademesinde epey ilgi görüyor ve Airbnb buna yönelik bir stüdyo oluşturmayı planlıyor. Teze nazaran firma bu proje üzerinde üç yıldır baş yoruyor. 
Yakın vakitte bir belgesel üretimine imza atan Airbnb, bunu Tribeca Sinema Festivali’nde birinci sefer sergileyecek. Apple TV+ bünyesinde de bir belgesel serisine giren firma, yetkili Chris Lehane’den gelen açıklamaya nazaran sinemalara de giriş yapacak. Bu içerikler hem Airbnb uygulamasında hem de farklı platformlarda yer alacak. Bu kadar kesin bilgiye karşın Lehane’nin üstüne basa basa vurguladığına nazaran bu özel içerikler hâlâ “Ar&Ge evresinde.” 

Yolculuklar ve tatillerdeki rolünü git gide büyüten Airbnb, artık yalnızca konaklama yeri sunmuyor. Firma size tecrübeler ismi altında çok sayıda program satmanın yanında restoran rezervasyonu da da seyahat için imkanlar da sunuyor. Reuters kaynağına nazaran firma işleri düzgünce büyütüp kendi uçak rezervasyonu sistemini sunabilmek için Skyscanner’ı satın alarak bünyesine katmayı bile düşünmüştü.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir