1. Anasayfa
 2. Ekonomi

TikTok Shop ikinci el lüks kategorisini İngiltere’de başlattı

TikTok Shop ikinci el lüks kategorisini İngiltere’de başlattı
0

HANDE BERKTAN

Dünya genelinde 2023 yılında ikinci el lüks pazarının, 49,3 milyar doları aşması teknoloji şirketlerini harekete geçirdi.

Popüler toplumsal medya platformu Tik Tok’un, kullanıcılarının alışveriş yapmasına imkan sağlayan Tik Tok Shop, ABD’den sonra İngiltere’de, ikinci el lüks kategorisini devreye aldı. TikTok Shop’un ikinci el lüks kategorisine girişi, büyüyen ikinci el lüks eserler pazarından yararlanmak için stratejik bir atılım. TikTok Shop, ABD’de altı aydan fazla bir müddettir faaliyette.

Yeni kategori, Birleşik Krallık’taki müşterilerin TikTok uygulamasından çıkmadan ikinci el lüks kıyafetler, tasarım çantalar ve öteki aksesuarları satın almasına imkan tanıyor. Ortalarında Sellier, Luxe Collective, Sign of the Times, HardlyEverWornIt ve Break Archive’ın da bulunduğu sırf beş İngiliz markası birinci etapta, Tık Tok Shop’da yer alıyor.

Platform, TikTok Shop’un 2022’de piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 1 milyar dolardan fazla pahada eser sattı. Lakin başarısına karşın, Tik Tok Shop’da düzmece ve düşük kaliteli eserlerin piyasaya aktığını argüman ediliyor. Geçersiz eserler, bugün, en büyük e-ticaret devlerinin, Amazon, eBay ve başkalarının en büyük sorunu.

Sahteciliğe karşı müdafaa siyaseti var

Diğer satış pazaryerleri üzere TikTok Shop’da bir satıcının düzmece eser sattığı kanıtlanırsa tam para iadesini garanti eden bir sahteciliğe karşı muhafaza siyaseti var. dır. Şirketin sahteciliğe karşı gayrete yardımcı olmak için lüks eserler şirketi LVMH ile görüşme içerisinde bulunduğunu açıklandı.

TikTok Shop ABD’deki tüm ikinci el markaların üçüncü taraf doğrulayıcılardan sertifika alması gerekir. TikTok, platformdaki tasarım çantaların yepyeni olduğundan emin olmak için kimlik doğrulama hizmetleri için Entrupy ve Real Authentication ile iştirak kurdu.

TikTok Sözcüsü’de yaptığı açıklamada beş İngiliz markasının hepsinin kendi şirket içi kimlik doğrulama sürecine sahip olduğunu söyledi. Başka ikinci el markalar için şimdi açıklama yapılmadı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir