1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Nintendo yeni Switch konsolunu E3’te tanıtmayacak

Nintendo yeni Switch konsolunu E3’te tanıtmayacak
0

Nintendo’nun bu yıl içinde iki yeni Switch modeli tanıtacağını sizlere geçtiğimiz ay aktarmıştık. Bu modellerden biri uygun fiyat odaklı oburu ise performansı daha yeterli olan konsollar olarak sunulacak. Haliyle yeni konsolların önümüzdeki en büyük görüntü oyun fuarı olan E3 2019’da tanıtılacağını düşünüyorduk. Fakat görünen o ki firmanın aklında farklı bir plan var.

Nintendo CEO’su açıkladı

Nintendo CEO’su Shuntaro Furukawa bugün verdiği bir röportajda Haziran ayında gerçekleşecek olan E3 konferansında yeni Switch konsolunu duyurmayacaklarını açıkladı. CEO’nu tam açıklaması “Tabii ki her vakit yeni donanımlar üzerinde çalışıyoruz ve satabileceğimize inandığımız an bu donanımları satışa sunarız. Lakin Haziran ayında düzenlenecek olan E3’te bunu duyurma planımız yok.” halinde.

Firmanın paylaştığı sayılara nazaran Switch bugüne kadar 34.74 milyon satış adedine ulaştı. Bu sayının epeyce yüksek olduğunu söylemek mümkün ancak haliyle satışlarda muhakkak bir ölçüde da olsa düşüşler yaşanıyor. Switch’in yarattığı bu momentumun devam edebilmesi için yeni donanımın gerektiği ortada.

Sonuç olarak yeni Switch konsolunun bu yıl içerisinde geleceği varsayım edilse de bunun E3 konferansında olmayacağı mutlaklaşmış oldu. Gün içerisinde yayınladığımız haberdeki üzere E3’te gelmese bile en azından uygun fiyatlı konsol için Haziran ayında farklı bir aktiflik düzenlenebilir lakin bu ihtimal pek mümkün görülmüyor. Biri uygun fiyatlı olmak üzere iki farklı Switch konsolu savlarının bulunması oyun severleri şimdiden heyecanlandırmayı başardı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir