1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Capcom kendi retro konsolunu duyurdu: Home Arcade

Capcom kendi retro konsolunu duyurdu: Home Arcade
0
90’ların nostaljik atari salonu havasını konutunuza getirmek isteyen Capcom, bugün enteresan bir konsol duyurusu yaptı. Retro oyun konsolu akımına katılan Japon oyun devi, bir müddettir söylentileri dolanan ‘Home Arcade’ isimli konsolunu resmen tanıttı. Yeni konsol 230 euroluk fiyatıyla dikkat çekiyor.

Home Arcade görünüş prestijiyle piyasadaki öteki retro konsollardan oldukça farklı. Uzunca bir yapıya sahip olan konsolun ön yüzünde iki adet klasik arcade denetimci yer alıyor. Capcom tarafından yapılan açıklamalara nazaran joystickler ve butonlar bu alanın en ünlü markası olan Sanwa tarafından üretilmiş.

Home Arcade, HDMI kablosuyla TV yahut monitörlere bağlanabiliyor. Konsolun gereksinim duyduğu güç ise micro-USB kablosuyla sağlanacak. Capcom ayrıyeten Home Arcade’in öteki retro konsollardan farklı olarak yerleşik bir WiFi ünitesine sahip olacağını söylüyor. Konsolu bu biçimde internete bağlayabilecek ve oyunlarda elde ettiğiniz rekorları liderlik sıralamalarında karşılaştırabileceksiniz. Yani burada da bir atari salonu havası yakalanmak istenmiş.

Capcom’un 16 klasik oyunuyla piyasaya sürülecek olan Home Arcade’in tam 230 euroluk değişik bir fiyatı var. Capcom belirlediği bu fiyat nedeniyle şu anda oldukça reaksiyon alıyor. Home Arcade, Avrupa ve Orta Doğu’da 25 Ekim’de raflardaki yerini alacak.

Home Arcade’in içereceği 16 oyun şu formda:

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir