1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Battlefield: Bad Company 3 yeni kuşak konsollara geliyor

Battlefield: Bad Company 3 yeni kuşak konsollara geliyor
0

Henüz yeni jenerasyon konsollarla ilgili bir ayrıntı yok lakin oyun geliştirme çalışmaları başlamış durumda. Battlefield: Bad Company serisinin son oyunu yeni kuşak konsollara özel olarak hazırlanıyor.

Yeni fırsat

Daha evvel sızan bir bilgi PS5 konsolunun Zen 2 tabanlı bir işlemci ve Navi 20 grafik ünitesinden oluşan yarı özel bir APU barındıracağı, yanında da 24GB GDDR6 bellek olacağı savını gündeme getirmişti. Birebir sızıntı Battlefield: Bad Company 3 ile ilgili de bilgiler veriyor.

Üçüncü taraf bir oyun stüdyosu çalışanına ilişkin olduğu belirtilen sızıntı DICE imzasını taşıyan Battlefield: Bad Company 3 konsolunun PS5 ve yeni Xbox konsolu için hazırlandığını tez ediyor. Şunu belirtmek gerek ki sızıntıların tarihi geçen yıl Aralık ayına gidiyor. Yani birtakım koşullar değişmiş olabilir.

Yeni kuşak konsolların daha güçlü donanımları haliyle Frostbite oyun motorunun elde geçirilmesini sağlayacak. Bu da fizikî ve çevresel yıkım konusunda radikal gelişmeler sağlayabilir.

DICE tanınan bir geliştirici olmasına karşın son Battlefield oyunları ile tenkit oklarına amaç olmuştu. Bilhassa Battlefield 1 ve Battlefield V üretimlerindeki yanlışlar oyuncu sayısının düşmesine sebebiyet vermişti. Uzmanlar Battlefield: Bad Company 3 ile bu tenkitlerin giderilebileceğini ve DICE’ın yeniden oyuncuların gönlünü kazanabileceğini düşünüyor.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir