1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Apple, Mac için iTunes uygulamasını parçalıyor


0
macOS 10.15 ile birlikte Apple, Mac için Music ve Podcasts başta çok sayıda iOS tabanlı uygulamayı kullanıma sunabilir. Bilginin kaynağı ise geliştirici Steve Troughton-Smith.

Bu akşam atılan tweet dizisi ile bulduğu ispatlara dayanan ve Apple’ın UIKit tabanlı Music, Podcasts ve Books isimli üç macOS uygulaması üzerinde çalıştığını açıklayan geliştirici, bunların hepsinin TV uygulamasının içinde yer alacağını da belirtti.

Bu hizmetlerin her biri için farklı uygulamalar olacağından yola çıkarak Apple’ın iTunes uygulamasını parçalayıp yerine Podcasts, Movies, TV Shows üzere uygulamaları koyacağını anlayabiliyoruz. Şuan firmanın halihazırda sahip olduğu Books uygulaması ise yeni versiyonunda sesli kitapları da içerecek halde güncellenebilir.
macOS Mojave versiyonuyla çapraz platform uygulamaların temelini atan Apple, iOS ve Mac uygulama ekosistemlerini birleştirmeyi hedefliyor. Mojave tanıtımı sırasında Apple, iOS işletim sisteminde yer alan Borsa, Konut, News ve Sesli Notlar üzere uygulamaları Mac kullanıcılarının hizmetine sunmuştu.
Troughton-Smith geçmişte Apple’ın planları hakkında hakikat paylaşımlarda bulunmuştu. Bu sebeple kendisinin yazılımlardan çıkardığı bu bilgi modüllerine güvenmek pek de yanlış bir hareket olmaz.
Apple’ın 3 Haziran’da düzenleyeceği WWDC 2019 bünyesinde yeni macOS 10.15 ve iOS 13’ün tanıtılması bekleniyor. Bu konferansta iTunes’un yazgısı hakkında da daha fazla bilgi edinebileceğiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir