1. Anasayfa
 2. Teknoloji

2000$ bedelindeki Galaxy Fold modellerinde ekran sorunu başladı

2000$ bedelindeki Galaxy Fold modellerinde ekran sorunu başladı
0

Samsung’un birinci katlanabilir ekranlı akıllı telefon olma özelliği taşıyan Galaxy Fold haftaya piyasaya çıkıyor ve konseptin geleceği ismine büyük değer taşıyor. Ne var ki birinci test örnekleri tedirginlik oluşturdu.

Başlangıç makûs oldu

Samsung ülkemiz de dahil pek çok teknoloji sitesine inceleme gayesiyle test eserleri göndermiş durumda. Editörler birinci izlenimleri yayınlamaya başladı lakin kimileri o kadar şanslı değildi çünkü ekran kırılması ile karşı karşıya kaldılar.

Şu ana kadar 4 farklı sitenin editörleri ekranın kırıldığını açıkladı. The Verge sitesinden Dieter Bohn telefonu standart bir biçimde kullanırken bir anda ekranın kırıldığını belirtiyor. Öncesinde ise ekranda muhtemelen tozdan kaynaklı bir kabarıklık görmüş. Kırılmanın bundan kaynaklı olabileceği iddia ediliyor.

CNBC editörü Steve Kovach, Bloomberg editörü Mark Gunman ve YouTuber Marques Brownlee ise kutudan çıkan ekran koruyucuyu kaldırdıkları için kırılma yaşandığını düşünüyor. Bu koruyucunun kaldırılmaması gerekiyormuş lakin Samsung bunu sonradan iletmiş.

 

Şu an için iki farklı meseleden kaynaklı ekran kırılıyor üzere görünüyor. Bunlar haricinde Galaxy Fold ekran sorunu yaşayanlar şimdilik yok üzere. Istırap yalnızca test eserlerine mi mahsus yoksa satışa çıkacak ilk parti içerisinde de var mı bilinmiyor.

1980$ fiyat etiketi ile hudutlu sayıda satışa çıkacak Galaxy Fold için daha birinci adımda başlayan problemler umarız kalıcı değildir. Yaşanacak bir satış hüsranı sonrasında Samsung’un katlanabilir ekranlı telefon çalışmaları da aksayabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir