Tech X Tile Etkinliği Tamamlandı

Tech X Tile Etkinliği Tamamlandı

Tech X Tile etkinliği 22 – 23 Ekim tarihlerinde kusursuza yakın bir dereceyle tamamlandı.

İlk gün devletin ileri ileri gelenleri ( Tenoloji ve Sanayi Bakanı, eski dönem İç İşleri Bakanı, Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, Rektör vs.) ile sektörün önde gelen birliklerinin (BEBKA, TİM, UTİB, UHKİB, BTSO, BUTEKOM) destekleriyle 11. ar-ge pazarı yapıldı.

Tech X Tile Salon Girişi

İlk gün sabahtan devlet erkanı ve sanayinin ileri gelenleri konuşmalarını yaptıktan sonra bir ara verildi ve aradan sonra PETER FISK konuşmalarını yapmak üzere salona geldi. Oldukça güzel ve aydınlatıcı bir sunumdu. Sunumun özü ise bir değişimin geldiği, bu değişimde kiminin kazananlardan, kiminin kaybedenler olacağı yönündeydi. Ve kazananlardan olmak için neler yapabiliriz bunlar için yol gösterici yeniliğindeydi.

Peter Fisk Tech X Tile’da konuşma yaparken

Peter Fisk kimdir? Ezberbozanlar kitabının sahibi. Yeni fikir oluşturma ve pazarlama hakkında önemli şirketlere danışmanlık sağlayan bir kişidir.

Peter Fisk sonrasında sahneye melek yatırımcılar çıktı ve onlar girişimcilerde olması gereken özellikler, melek yatırımcılarda olması gereken özellikler hakkında konuştular. Yurtdışı ile Türkiye karşılaştırmaları yapıldı. Melek yatırımcı nasıl olunur? sorusu üzerine duruldu daha çok ama bence ne tür girişimcilik örnekleri önemlidir? Geçmişten günümüze nasıl değişti ve gelecekte bizi gelecekte bu konuda neler bekliyor? gibi sorulara cevap bulamadım.

Hemen ardından Serdar Kuzuluoğlu geldi ve çıkmadan önce fotoğraf çektirebilme şansını yakaladım. Biraz sohbet ettik ve ardından konuşmasına çıktı. Tabii ki güzel bir konuşma yaptı ve gerçekten her iki günlük konferansa böyle birisi gerekli..

İkinci günü Tech X Tile’a gidemedim ama ikinci gün programında da finalistlerden dereceler açıklanacak ve ödülleri verilmesi yazmakta idi.

Sonuç olarak gidilmesine değecek bir etkinlik idi. Daha fazla etkinlik olması dileğiyle.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version