Sezgin KOYUN

iPhone XS ve iPhone XS Max Sorunları Nasıl Çözülür?

iPhone XS ve iPhone XS Max Sorunları Nasıl Çözülür?


İPhone XS ve iPhone XS Max bugüne kadar en iyi Apple telefonlarıdır. Güzel ve büyük OLED ekranlarına sahiptir. Apple’ın A12 Bionic işlemcisi, bol miktarda depolama alanı, harika kameralar ve çok daha fazlası mevcuttur. Ancak tabii ki mükemmel değiller.

İnsanların büyük çoğunluğunun parlak, yeni telefonları ile hiçbir sorun yaşamamaktadır. Fakat bazıları olması gerektiği gibi çalışmayan bir kaç şey rapor ettiler. Bu yüzden bu raporları bir araya getirildi. İşte en yaygın iPhone XS ve XS Max sorunları ve nasıl düzeltileceği konusunda önerilerimiz.

SORUN: iPhone XS Şarj Olmuyor

Bazı insanlar telefonlarını bir Yıldırım kablosuyla bağladıklarında, şarj olmadıklarını bildirdi. Meselenin kendisini farklı şekillerde gösterdiği görülüyor. Bazı telefonlarda, şarj işlemi , telefon uyku modundayken başlatılamaz, diğerleri ekrana dokunduğunda diğerleri şarj etmeye başlar.

Potansiyel çözüm:

SORUN: iPhone Wi – Fi Sorunu – Hızları Yavaş

Bazı insanlar, bu Apple forum yayınında tartışıldığı gibi, verilerinin ve Wi-Fi hızlarının iPhone XS veya iPhone XS Max’ta beklenenden çok daha yavaş olduğunu buldu. Fakat üzülmeye gerek, nispeten kolay bir düzeltme var.

Potansiyel çözüm:

SORUN: Önceki iPhonelar Daha İyiydi

Bazı  kişiler , yeni iPhone XS veya XS Max’lerinde önceki cihazlara göre daha kötü olduklarını bildirdi . Özellikle, Verizon’daki insanlar sorunu yaşıyormuş gibi görünüyor. Bir teori, Apple’ın Qualcomm’dan Intel modemlere geçişinin suçlu olduğunu öne sürüyor. Diğerleri, cihazların anten tasarımı ile ilgisi olabileceğini söylüyor.

Potansiyel çözüm:

SORUN: Kamera Yumuşatma Çok Hassas

Bu diğerlerine göre çok önemli değil. Ancak bu Reddit gibi sitelerde dile getirildi. Bu durumu bazı insanlar sevmiyor. İPhone XS, özçekimdeki öznelerin tenini yumuşatmak için önceki iPhone’lardan çok daha agresif. Ne yazık ki, bu yeni kameranın nasıl çalıştığını ve Apple’ın  daha agresif olmasını istediğini gösteriyor. Bu yüzden yakın zamanda herhangi bir zamanda gerçek bir “düzeltme” görmeyi beklemiyoruz, ancak bir yazılım güncellemesi size izin verebilir.

Çözüm:

Exit mobile version