2020 ‘nin En Popüler 10 Anime Listesi

Sizlere 2020 'de en çok izlenen ve sevilen 10 anime dizisinin listesini yapıyoruz.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Anime

10. Fire Force

Fire Force, Atsushi Ōkubo tarafından yazılmış ve resimlendirilmiş bir Japon shōnen manga serisidir. Kodansha tarafından yayınlandı ve 23 Eylül 2015’ten bu yana Haftalık Shōnen Dergisi’nde serileştirildi ve bölümler Mart 2020 itibariyle yirmi iki tankōbon ciltine toplandı.

9. That Time I Got Reincarnated As A Slime

TenSura veya Slime Isekai olarak da bilinen That Time I Got Reincarnated As A Slime, Fuse tarafından yazılan ve Mitz Vah tarafından gösterilen bir Japon fantastik hafif roman dizisidir.

8. Dr. Stone

Stone, Riichiro Inagaki tarafından yazılan ve Boichi tarafından resimlenen, 6 Mart 2017’den bu yana Haftalık Shōnen Jump’ta serileştirilen ve Shueisha tarafından Kasım 2019 itibariyle on üç tankōbon ciltinde yayınlanan bireysel bölümlerle bir Japon manga serisidir. Viz Media, Kuzey Amerika’daki mangaya lisans verdi.

7. The Rising of the Shield Hero

Aneko Yusagi tarafından yazılanbir Japon hafif roman dizisidir. Başlangıçta kullanıcı tarafından oluşturulan yeni site Shōsetsuka ni Narō’da bir web romanı olarak yayınlanan seri, o zamandan beri Media Factory tarafından Seira Minami’nin resimlerini içeren genişletilmiş bir hikaye çizgisiyle yayınlandı. 25 Haziran 2019 itibarıyla yirmi iki cilt yayımlanmıştır.

Roman dizisi, 23 Nisan 2019 tarihinden itibaren on üç cilt ile Aiya Kyū tarafından bir manga serisine uyarlandı ve Media Factory tarafından yayınlandı. Hem roman hem de manga serileri One Peace Books tarafından lisanslandı ve Eylül ayında Kuzey Amerika’da yayınlandı. 2015. Kinema Citrus tarafından üretilen 25 bölümlük anime televizyon dizisi uyarlaması Ocak-Haziran 2019’da yayınlandı. İkinci ve üçüncü sezon açıklandı. Anime serisi, Crunchyroll – Funimation ortaklığı tarafından Kuzey Amerika’da lisanslanmıştır.

6. The Seven Deadly Sins

Nanatsu no Taizai, Nakaba Suzuki tarafından yazılan bir manga serisidir. Manga Ekim 2012’den bu yana Kodansha’nın Weekly Shōnen Magazine’de yayınlanmakta ve bölümleri 17 Ağustos 2016’dan itibaren yirmi dört tankōbon cilt halinde toplanmıştır.

5. Black Clover

Black Clover, Yūki Tabata tarafından yazılmış ve resimlenmiş bir Japon manga serisidir. 16 Şubat 2015’ten beri Shueisha’nın Weekly Shōnen Jump dergisinde serileştirildi ve 23 tankōbon ciltte toplandı.

4. One-Punch Man

One-Punch Man, One takma adlı manga çizeri’nin yarattığı ve 2009’un başlarında kendi web sitesinde yayımladığı bir Japon süper kahraman parodisidir. Bu seri daha sonralarda viral hale gelmiş ve Haziran 2012’ye kadar olan sürede websitesi 7.9 milyondan fazla tıklanmıştır.

3. Attack on Titan

Titana Saldırı Hajime Isayama tarafından çizilen bir manga serisidir. Seri Kodansha’nın Bessatsu Shōnen Magazine adlı aylık manga dergisinde 9 Eylül 2009 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır ve Ağustos 2018 itibarıyla 26 cildi çıkmıştır.

2. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Koyoharu Gotōge tarafından yazılmış ve çizilen bir Japon manga serisidir. Hikaye, ailesi katledildikten ve küçük kız kardeşi Nezuko’nun şeytana dönüşmesinden sonra iblis avcısı olan genç bir çocuk olan Tanjiro Kamado’nun ardından geliyor.

1. My Hero Academia

Kahramanlık Akademim, Kōhei Horikoshi tarafından yazılan ve çizilen Japon süper kahraman mangasıdır. Temmuz 2014 tarihinden beri Weekly Shōnen Jump dergisinde yayınlanmaktadır ve tankōbon formatında on üç cildi bulunmaktadır.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık